Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma spowodować zniesienie ograniczeń, w tym biurokratycznych, które występują w procesie prowadzenia prac geodezyjnych i kartograficznych. Zostanie uproszczony sposób pobierania od geodetów opłat za dokumenty potrzebne im do pracy. Wprowadzona będzie również możliwość rozpoczęcia prac geodezyjnych w każdej chwili – trzeba będzie je zgłosić w ciągu 5 dni.
Source: RynekInfrastruktury