Prof. Badyda o smogu w Warszawie: Sytuacja meteorologiczna. Na co dzień dominuje emisja z transportu

Profesor Artur Badyda wyjaśnia przyczyny ostatnich wysokich poziomów zanieczyszczeń w Warszawie. – Sytuacja meteorologiczna. Generalnie na co dzień mamy w Warszawie dominację zanieczyszczeń pochodzących ze źródeł komunikacyjnych, ale ludzie jednak istotną część czasu spędzają teraz w domu i ta emisja jest większa niż zwykle. Najbardziej odczuwalne jest to rano i wieczorem – mówi Artur Badyda. Podpowiada również, do jakich rozwiązań należy dążyć, aby powietrze w stolicy było czystsze. Były doradca ministra środowiska i członek Krajowej Komisji Ocen Oddziaływania na Środowisko nie zaleca jednak żadnych terapii szokowych w postaci zamknięcia dla samochodów ulic lub obszarów. Proces zmian musi być dłuższy, jeśli ma przynieść wymierne efekty.
Source: RynekInfrastruktury