Na ulice Kopenhagi wjadą elektryczne śmieciarki

Stolica Danii zainwestowała w kupno 15 w pełni elektrycznych śmieciarek firmy Scania. Pojazdy pojawią się na ulicach Kopenhagi w 2022 r., a wraz z nimi nowa infrastruktura ładowania. Ma to związek z założonym przez miasto celem osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2025 r. W planach jest, aby do tego czasu co najmniej 100 elektrycznych śmieciarek obsługiwało tę aglomerację.
Source: RynekInfrastruktury