Samorządowcy dużo stracą na Polskim Ładzie. Apelują o rekompensaty

Samorządowcy nie zgadzają się z rządowym programem Polski Ład. Domagają się rekompensat, w postaci zwiększenia udziału samorządów w podatku od osób fizycznych, a także jasnych kryteriów oceny części inwestycyjnej projektu. Elżbieta Polak, marszałkini województwa lubuskiego, podała, że wg wyliczeń na Polskim Ładzie samorządy stracą 145 miliardów złotych do 2030 roku.
Source: RynekInfrastruktury