Tramwaj bezemisyjnym środkiem transportu? Ministerstwo nie mówi tak ani nie

W związku z ustawą o elektromobilności i zapisami dotyczącymi określonej ilości autobusów bezemisyjnych w miastach, pojawiły się interpelacje poselskie. Posłowie pytają Ministerstwo Klimatu i Środowiska o to, czy są plany traktowania tramwajów jako pojazdów zeroemisyjnych i wskazują, że wymóg posiadania 30% autobusów bezemisyjnych może sprawić, że miasta stawiające na rozwój sieci tramwajowych będą musiały ograniczyć inwestycje w ten rodzaj taboru. Ministerstwo odpowiada, że tramwaje nie potrzebują wsparcie w postaci pomocy publicznej, ale mimo to zapowiada zmiany w przepisach.
Source: RynekInfrastruktury