Wodorowa współpraca Pesy, PKP i Orlenu

PKP, PKN Orlen i Pesa poinformowały o podpisaniu porozumienia w sprawie współpracy na rzecz wdrożenia technologii wodorowych w transporcie szynowym. Spółki chcą razem prowadzić projekty badawczo-rozwojowe i działania zmierzające do zastosowania wodoru na kolei jako paliwa zasilającego pojazdy szynowe.
Source: RynekInfrastruktury