Od dziś minister zdrowia wprowadził na terenie kraju stan zagrożenia epidemicznego. Otwiera to furtkę do wprowadzenia – w drodze rozporządzenia – określonych ograniczeń, w tym np. zakazu określonego sposobu przemieszczania się. Na razie mowa jest tylko o ewentualnych przepisach dotyczących zgromadzeń.
Source: RynekInfrastruktury