Energa będzie montować ładowarki na słupach oświetleniowych

Grupa Energa będzie wykorzystywać oświetlenie uliczne wyposażone w technologię LED do rozbudowywania infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Oprawa LED zużywa o połowę mniej energii, niż sodowa, toteż rezerwa mocy zapewnianej przez standardowe przyłącze umożliwiają instalację dodatkowych urządzeń, w tym przypadku ładowarek samochodów elektrycznych. Pierwsze powstaną w Gdyni.
Source: RynekInfrastruktury