Samorządy: Dochody drastycznie spadają, ale nie chcemy ciąć inwestycji

Pandemia w wyraźny sposób odbija się na finansach samorządów – maleją wpływy z PIT i CIT, a z drugiej strony rosną wydatki związane przeciwdziałaniem skutkom koronawirusa. Tylko w przypadku Łodzi straty szacowane są na 200 mln zł. Samorządowcy zapewniają, że mimo bardzo trudnej sytuacji na razie nie chcą ciąć wydatków na inwestycje. O niezatrzymywanie procesów inwestycyjnych apelują także przedstawiciele sektora budowlanego.
Source: RynekInfrastruktury