GDDKiA nie rezygnuje z dróg o przekroju 2+1

Budowa dróg o przekroju 2+1 była gorącym tematem w roku 2016. Podkreślano wówczas ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa, ale przede wszystkim szukano oszczędności w trudnym dla branży okresie. Problem braku środków został jednak rozwiązany, a stosowanie przekroju 2+1 nie stało się powszechne. To jednak nie znaczy, że GDDKiA całkowicie zrezygnowała z projektowania takich drów.
Source: RynekInfrastruktury