Podczas czwartkowej (23 kwietnia br.) wideokonferencji wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podała kolejne szczegóły dotyczące trzeciej odsłony tarczy antykryzysowej. Dla sektora budowlanego oznaczają one przede wszystkim zmiany w Prawie Zamówień Publicznych, a dokładniej zniesienie obowiązku żądania wadium w postępowaniach powyżej progów unijnych, obowiązek wypłaty wynagrodzenia w częściach czy udzielanie zaliczek w wypadku przedłużonych umów. Uruchomiona zostanie również KIO w trybie zastrzeżonym.
Source: RynekInfrastruktury